Hotely & restaurace

Obchodní oddělení

+420 556 205 367

obchod@pks-servis.cz

Technik

+420 604 712 344

technomist@technomist.cz

Hotely & restaurace

Během teplých letních měsíců lákají letní zahrádky a venkovní posezení mnoho lidí, kteří hledají odpočinek a osvěžení, často ve stínu. Při extrémních teplotách však ani slunečníky neposkytují dostatečnou ochranu před vedrem a sluncem, a tak hosté často hledají útočiště v klimatizovaných interiérech. Nejhorší klimatické podmínky nastávají v místech, jako jsou náměstí, kde je nedostatek zeleně a chybí vodní prvky, fontány apod. Vzduch se na těchto prostranstvích neobnovuje, je suchý a rozpálený, a tak není možné se schovat před sálavým teplem ani ve stínu nebo pod slunečníkem.

Řešením by mohla být VENKOVNÍ KLIMATIZACE pomocí velmi jemné vodní mlhy. Díky svým fyzikálním vlastnostem je tato metoda, založená na vysokotlakém rozprašování vody, schopna efektivně odvést přebytečné teplo ze vzduchu a snížit teplotu až o 10°C. Současně zvlhčuje vzduch a činí prostředí příjemnějším pro dýchání.

Zavedením vodní mlhy na venkovních zahrádkách a terasách přilákáte zpět zákazníky a rovněž oslovíte i nové, kteří si taky rádi vychutnají osvěžující chvíle u dobře zchlazeného nápoje.

Vodní mlhu lze také využít jako atrakci pro děti, které se mohou osvěžit, aniž by se zmokly (pokud to není zamýšleným cílem atrakce). Navíc může sloužit jako chladící médium v okolí dětských hřišť, prolézaček, lanových center a podobných atrakcí, aby při zvýšené aktivitě dětí v parných dnech nedocházelo k přehřátí organismu.

JAKOU JEDNOTKU ZVOLIT?

Pokud se rozhodnete pro použití vodní mlhy, je důležité správně zvolit jednotku a navrhnout systém mlžení dle konkrétních potřeb a uspořádání venkovního prostoru. Systém je navrhován dle konkrétního klíče, který musí být vždy dodržen, jinak výsledný efekt nebude dosažen. Může se stát, že systém venkovní klimatizace nebude dostatečně dimenzován a tím pádem nebude ochlazovat prostředí, nebo naopak dojde k předimenzování a vše v okolí bude mokré nebo pokryté velmi jemnou vrstvou vodních kapiček.

Našim zákazníkům vždy doporučujeme volbu kvalitní italské jednotky od společnosti Tecno.Mec S.r.l., která již 38 let dodává vysokotlaké mlžící jednotky po celém světě. Tyto jednotky jsou konstruovány na jednotný tlak vody 70 bar.

Rozvod vody do trysek může být zajištěn pomocí flexibilních vysokotlakých hadiček nebo měděných trubek. Použití ventilátorů s kruhovými držáky trysek umožňuje, aby jemná vodní mlha dosáhla větší vzdálenosti a pokryla tak větší plochu. Naopak pro scénografické efekty nebo mlhové efekty okolo bazénů máme v nabídce i různé držáky trysek od základního držáku jedné trysky až po svazky a speciální adaptéry.

CO NABÍZÍME?

Naše nabídka zahrnuje vysoce spolehlivé a profesionální zařízení postavené na modulárním systému, které lze přizpůsobit jakémukoliv venkovnímu prostoru. Jelikož se jedná o komplexní stavebnicový systém a je důležité dodržet určité zásady, rádi vám poskytneme naše zkušenosti a dovednosti. Navštívíme váš prostor osobně, abychom lépe porozuměli vašim potřebám, a navrhneme nejvhodnější řešení.