Funkce vodní mlhyRedukce zápachu

Obchodní oddělení

+420 556 205 367

obchod@pks-servis.cz

Technik

+420 604 712 344

technomist@technomist.cz

Redukce zápachu

Mlžící systémy jsou skutečně účinným řešením nejen při ochlazování a snižování prašnosti, ale taky při snižování zápachu v různých prostředích. Proces redukce zápachu zahrnuje atomizaci neutralizačních chemikálií (blokace vnímání zápachu), pohlcovače pachů (modifikují sloučeniny, které způsobují zápach), nebo zcela přírodní bio-neutralizátory, které změní přirozený rozklad a zabrání vzniku zápachu pomocí biologické degradace.

Významnou výhodou je, že činidla zápachu jsou zcela přírodní a rostlinného původu (např. éterické oleje). To znamená, že nejde o parfémy nebo maskovací látky, ale o produkty, které plynule absorbují a transformují zapáchající plyny. Jsou ekologicky šetrné, neobsahují toxické látky, neznečišťují životní prostředí, jsou nehořlavé, nekorozivní, a navíc jsou biologicky odbouratelné. Tato činidla se běžně používají v potravinářském a kosmetickém průmyslu, to zaručuje jejich bezpečnost.

Redukce zápachu pomocí vodní mlhy je využívána v různých odvětvích, jako je chov skotu, drůbeže, skládky, spalovny, potravinářský průmysl, papírenský průmysl, bioplynové stanice, slévárny, výroba barviv, hnojiv a mnoho dalších. Díky kombinaci celistvé stěny z vodní mlhy a neutralizátorů je možné snižovat prašnost a zápachy současně.