Facebook  Instagram  Linkedin  Youtube

Hotely a restaurace

Během teplých letních měsíců se letní zahrádky a venkovní posezení plní lidmi, kteří hledají odpočinek a osvěžení často ve stínu. Při extrémních teplotách však ani letní zahrádky se slunečníky neposkytnou dostatečnou ochranu před vedrem a sluncem a hosté se často stahují do vnitřních klimatizovaných prostor. Nejhorší klimatické podmínky v těchto parných dnech nastávají na náměstích, kde je nedostatek zeleně a nejsou zde vodní prvky jako fontány. Vzduch na těchto prostranstvích necirkuluje, je suchý a rozpálený. Před sálavým teplem se tak nelze schovat ani do stínu nebo pod slunečník.

Naším řešením je VENKOVNÍ KLIMATIZACE v podobě velmi jemné vodní mlhy. Ta je díky svým fyzikálním vlastnostem při vysokotlakém rozprašování schopna ze vzduchu efektivně odebrat přebytečné teplo a snížit teplotu až o 10°C. Zároveň se vzduch zvlhčuje a je příjemnější k dýchání. Pocitově je tak výsledek schlazení mnohem výraznější a příjemnější.

 

kontakt s kůžíPři použití vodní mlhy tak dostanete zákazníky zpět na venkovní zahrádky a terasy a ještě k tomu přilákáte i spoustu nových a zvědavých zákazníků, kteří se budou chtít podívat a osvěžit nejen u dobře zchlazeného nápoje.

Vodní mlhu lze použít i jako atrakci pro děti. Osvěží je, ale nezmoknou (pokud to není cílem atrakce), nebo lze také použít jako chladící médium v okolí dětských hřišť, prolézaček, lanových center a podobných atrakcí, aby nedocházelo při zvýšené aktivitě dětí v parných dnech k přehřátí organismu. 

instalace

 

Jakou jednotku zvolit?

Konkrétní volba jednotky a návrhu celého systému mlžení je vždy individuální dle požadovaného pokrytí a uspořádání venkovního prostoru. Systém je navrhován dle konkrétního klíče, který musí být vždy dodržen, jinak výsledný efekt nebude dosažen. Může se stát, že systém venkovní klimatizace nebude dostatečně dimenzován a tím pádem nebude ochlazovat prostředí, nebo naopak dojde k předimenzování a vše v okolí bude mokré nebo pokryté velmi jemnou vrstvou vodních kapiček. 

Našim zákazníkům vždy doporučujeme volbu kvalitní italské jednotky společnosti Tecno.Mec S.r.l., která dodává vysokotlaké mlžící jednotky po celém světě již 38 let. Vysokotlaké jednotky jsou konstruovány na jednotný tlak vody 70 bar.

Rozvod vody do trysek může být zajištěn pomocí flexibilních vysokotlakých hadiček nebo pomocí měděných trubek. Do systému lze zařadit i ventilátory s kruhovými držáky trysek. Díky směrovému proudu vzduchu z ventilátoru se dostane jemná vodní mlha do větších vzdáleností a pokryje větší plochu. Naopak pro scénografické efekty nebo mlhové efekty okolo bazénů máme v nabídce i různé držáky trysek od zakladního držáku jedné trysky až po svazky a speciální adaptéry. 

 

rozvod s adapterem  tryska a adapter efekt zahrada

Co nabízíme?

Vysoce spolehlivé a profesionální zařízení postavené na modulárním systému, které lze přizpůsobit na jakýkoliv venkovní prostor bez vyjímky. Protože se však jedná o komplexní stavebnicový systém, při kterém je potřeba dodržet jisté zásady, nabízíme naše zkušenosti a dovednosti a rádi přijedeme osobně právě k Vám a v návaznosti na osobní komunikaci, zjištění potřeb a obhlídce prostor, Vám navrhneme nejvhodnější řešení.

  

dot