Facebook  Instagram  Linkedin  Youtube

Ochlazování vzduchu a prostředí

 

ochlazování lidí vodní nlha

Díky vysokotlaké mlžící jednotce a speciálně navrženým tryskám se vytváří velmi jemná vodní mlha o kapkách velikosti i menší než 0,1 milimetr. Právě tyto velmi jemné kapky vodní mlhy způsobují při svém vypařování (evaporaci) ochlazování vzduchu.

Standardní velikosti kapek se však pohybují o trochu výše, podle zvolené velikosti trysek, které jsou 0,10; 0,20; 0,30 nebo 0,50 mm. Velikosti trysek se používají podle různých způsobů použití, ale i podle prostředí, do kterého se celý systém instaluje.

Vyprodukované velmi malé kapky vodní mlhy velmi rychle absorbují energii (resp. teplo) přítomnou v prostředí tím, že se přeměňují na vodní páru (plyn) = EVAPORACE. Energie (teplo) použitá k přeměně vody na páru je tak z prostředí rychle a efektivně odebírána a proto také dochází k citelnému ochlazování vzduchu.

instalace_mlžná stěna

Aplikace využívající rozprašování jemné vodní mlhy jsou nejefektivnějšímisystémy pro odebírání tepla z prostředí, respektive ochlazování vzduchu.

Vysokotlaké rozvody (hadičky) se instalují díky své flexibilitě a malým rozměrům snadno a mohou být vedeny libovolným prostorem nebo po konstrukcích. Trysky se instalují v různých vzdálenostech, úhlech a výškách od zdroje tepla nebo místa, kde má docházet k ochlazování vzduchu nebo potlačování  prašnosti.

Díky modulárnímu (stavebnicovému) systému lze rozvody pro mlžení instalovat i do míst, kde se žádné jiné rozvody nevlezou. Hadičky pro rozvod vody nejsou širší než běžné elektrické kabely (CYKY).

DSC_8858-Edit

dot