Cz En

Facebook  Instagram  Linkedin  Youtube

Extrémní teploty vyžadují extrémní kroky

S letošním parnem hledá každý způsob jak se zchladit. Mnozí z nás jdou k vodě, jiní vyhledávají klimatizované restaurace nebo obchodní domy, jiní si zase pořídí na terasu naše zařízení na vodní mlhu, která příjemně zchladí a osvěží venkovní prostory.

Jsou mezi námi ale i takoví, kteří nemohou svá pracovičtě opustit. Mezi takovými jsou i kuchaři, kteří se starají o naše hladové žaludky. Bohužel ti nemohou nikam utéct a musí zvládat tyto nepříjemné teploty u rozpálených ploten.

Jeden z majitelů, který již používá i klimatizování venkovních prostor vodní mlhou, zašel až tak daleko, že se rozhodl použít vodní mlhu i pro kuchaře a po konzultaci nainstaloval náš systém do kuchyně. Díky silnému systému odvětrávání, který v kuchyni má, může náš systém používat nepřetržitě aniž by docházelo ke skleníkovému efektu.

20170730_211942

Rozvody vysokotlaké vody byly vedeny pod stropem (černá linka vpravo nahoře), kde se akumuluje nejteplejší vzduch společně s výpary z vaření. Vzduch se vodní mlhou zchlazuje a pomocí odtahových ventilátorů a digestoří se zvlhčený vzduch odvádí ven.

dot