Cz En

Facebook  Instagram  Linkedin  Youtube

Snižování - Redukce prašnosti

 

Vodní mlha dramaticky působí na snižování prašnosti.

Vodní mlhaVysokotlaké mlžící systémy jsou nejvhodnějším řešením pro venkovní i vnitřní (malé i velké) prostory, kde efektivně snižují prašnost vzniklou zejména při manipulaci s materiálem a při výrobních procesech obecně.

Nabízené mlžící systémy vytvářejí vysokou koncentraci ultra jemných vodních kapiček se středním průměrem 0,10 milimetru, které mají schopnost zachytit a váhou stlačit k zemi velmi jemné polétavé prachové částice (PM 10 a menší částice).

Pro zlepšení zachytávání drobných prachových částic vodní mlhou je možné do systému přidat povrchově aktivní látky, které obrací polaritu vodních kapek tak, aby na sebe vázaly částice prachu a tím zaručily snížení prašnosti.

Přidání povrchově aktivních látek zároveň vede ke zvýšení hmotnosti kapek a nutí je tak rychleji padat zpět k zemi. Jelikož se trysky v průmyslových provozech standardně instalují ve výšce cca 3-3,5 m nad zemí (v závislosti na velikosti trysky – 0,50 mm trysky i do 4 m výšky), je zaručeno, že vytvořená vodní mlha se nedostane až k zemi a nesmočí materiál/výrobky. Kapky se díky své velmi malé velikosti stihnou odpařit (evaporovat).

Mlžící systémy odstraňují efektivně 0,1-1000 mikronů dýchatelných prachových částic: prach zachycený v husté vodní mlze pak nemá způsob, jak uniknout do volného prostoru.

Mlžící systémy díky své modulární konstrukci umožňují velmi snadnou instalaci na rozdíl od jiných konvenčních technologií na redukci prachu ve vzduchu, které často vyžadují komplikované modernizace výrobních prostor, což je spjato s vynaložením nemalých finančních prostředků, které se odrážejí v celkové ceně mlžících systémů.

dot